459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek

Hroznové víno

Popis

Vinná réva (bylina Vinná réva) je liánovitá rostlina z čeledi révovitých, patří mezi nejstarší kulturní rostliny pěstované člověkem. Její plody rostou v trsech (hroznech) a mají rozmanité barvy (od zelené až po tmavě fialovou). Konzumujeme je přímo jako ovoce hroznové víno, můžeme je sušit na rozinky, ale především slouží jako surovina pro výrobu alkoholického nápoje vína.

Patří mezi potraviny nevhodné k mražení.

Hroznové víno

Obsahové látky

 

 

Mák
Cukr
„Mnoho jídel způsobuje mnoho chorob.“ Lucius Annaeus Seneca
Sója
Meruňky

Využití, indikace

Větší množství draslíku, minimum sodíku a tuků a obsah vlákniny, to je ideální kombinace pro pacienty trpící srdečními (arytmie, srdeční selhání, angina pectoris atp.) a cévními (ateroskleróza, vysoký krevní tlak) onemocněními, proto jim můžeme konzumaci hroznového vína jedině doporučit. Draslík totiž pomáhá udržet správnou srdeční činnost a antioxidanty zabraňují oxidaci cholesterolu na jeho formu, která se může ukládat v cévách.

Hroznové víno a rozinky obsahují dostatek železa, které je součástí červených krvinek, proto je můžeme doporučit všem, kdo trpí anémií. Železo se sice z rostlinné potravy vstřebává hůře než ze živočišné, ale to se dá dohnat současnou konzumací potravin bohatých na vitamin C, jež vstřebávání železa zlepšuje.

Obsahu vitaminu C v ovoci je vhodný pro prevenci, či podpůrnou léčbu u nachlazení, chřipky.

Hroznové víno má i diuretické účinky (podporuje tvorbu moči) a pomáhá tak při problémech s ledvinami jako je jejich zánět nebo selhání. Díky alkalizujících schopnostem je vhodné při artróze, překyselení organizmu, dně (usnadňuje vylučování kyseliny močové, jejího původce).

Antioxidační látky mají schopnost neutralizovat některé karcinogeny (rakovinotvorné sloučeniny), působí tedy jako prevence vzniku rakoviny i proti stárnutí.

Hroznové víno

Sdílení

Cukr
Chia semínka
„Změna v jídlech zvyšuje chuť.“ Pietro Aretino
Citrón
Máslo